Czy depresja jest uleczalna?

Niektóre badania wskazują, że już niemal co dziesiąty Polak mierzył się z problemem depresji – chorobą, która przez ostatnie dziesięciolecia urosła do rangi choroby cywilizacyjnej. Chorują na nią osoby w każdym wieku – nastolatkowie, osoby w sile życia, staruszkowie. Powody są różne. Długotrwały stres, kompleksy, niedostatnia sytuacja materialna, złe relacje rodzinne.

Depresja zaczyna się stosunkowo niewinnie. Obniżony poziom nastroju, problemy ze snem, brak sensu realizacji czegokolwiek. Łatwo ją pomylić z jesienną czy zimową chandrą. Trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte, aby odpowiednio wcześnie dostrzec problem. Na szczęście z depresją możemy sobie radzić – jest ona niemal całkowicie wyleczalną chorobą. Musimy jednak się pilnować i obserwować w przyszłości, gdyż depresja może nawracać.

Jak leczyć depresję?

Przede wszystkim powinniśmy udać się do specjalisty – psychologa lub psychiatry.

To może być dla nas trudne, ale w przypadku każdej choroby dobrze jest zasięgnąć fachowej porady. Natomiast jeżeli chcemy zmierzyć się z depresją na własną rękę, oprócz odpowiedniego nasłonecznienia i ruchu fizycznego niezbędna może się okazać odpowiednia suplementacja.

Na naszym rynku preparatu wspomagających leczenie depresji jest bardzo dużo – ważne, aby wybrać ten, który kompleksowo wspomoże nasz organizm w walce z chorobą. Świetnym przykładem takiego specyfiku jest Depresin. Dzięki wysokiej zawartości L-Tryptofy ma wpływ na prawidłowe stężenie serotoniny w naszym organizmie, odpowiedzialnej za stabilność nastrojów. Inozytol i Niacyna zawarta w składzie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie neuroprzekaźników i komórek nerwowych, a także utrzymuje nasz metabolizm energetyczny na doskonałym poziomie. Taka dawka składników doskonale wspomoże nasz organizm w walce z depresją pobudzając nasz mózg do pracy, a także wspomoże wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za szczęście i dobre samopoczucie. W kuracji ważna jest regularność – stały, wysoki poziom odpowiednich witamin i minerałów wspomaga nas w walce z chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *