Które tabletki odchudzające naprawdę działają?

Istnieje wiele tabletek odchudzających, które naprawdę działają. I chociaż wiele osób wciąż jeszcze decyduje się sięgnąć po tabletki bardzo szkodliwe (meridia, adipex), tabletki nieznanego pochodzenia i o nieznanym składzie, bądź nie do końca wiarygodne lepiej nie idź śladem tych osób. Zrujnujesz sobie jedynie zdrowie.

Naturalne tabletki odchudzające są nie mniej skuteczne, a nie wyrządzają aż takiej szkody organizmowi. Jakie to tabletki?
Działają nawet tabletki odchudzające z błonnikiem

Błonnik jest jednym z najlepszych roślinnych supresantów łaknienia. Występuje właściwie we wszystkich warzywach, owocach i ziarnach. Jego działanie można porównać do wypełniacza, bo właśnie na tej zasadzie tabletki z błonnikiem niwelują uczucie głodu. Poza redukcją łaknienia ten składnik pokarmów jest doskonałym regulatorem pracy jelit, oczyszcza je i ułatwia wypróżnienia.

Nadmiar błonnika raczej nam nie zaszkodzi, jeśli dodatkowo będziesz pić dużo wody. Brak wody powoduje zaparcia i utrudnia przyswajanie przez organizm witamin zawartych w pokarmach.
Czy tabletki odchudzające z chromem faktycznie odchudzają?

Tak, bo tabletki z chromem przyczyniają się do ustabilizowania poziomu glukozy w organizmie. W ten sposób broni się on przed uczuciem głodu, choć trudno raczej mówić o odczuciu sytości. Nadmiar chromu może jednak zaszkodzić, toteż ten specyfik należy stosować ściśle zgodnie z zaleceniami producenta.
Na nadmierny apetyt tabletki odchudzające z Hoodią Gordonii

Tabletki z Hoodią Gordonii to kolejny z popularnych supresantów. Ich działanie, właściwie działanie Hoodii polega na oszukiwaniu łaknienia. Hoodię jest od lat stosowana przez plemiona afrykańskie jako roślina ułatwiająca długotrwałe wędrówki, podczas których nie zawsze dostępne jest pożywienia. Tabletki z Hoodią wzbogacane są często o wyciągi z Garcinii Cambogii oraz z zielonej herbaty – doskonałego źródła antyoksydantów i substancji usprawniających przemianę materii.
Tabletki spalające tłuszcz i przyspieszające przemianę materii

Najpopularniejsze w tej grupie suplementów są: L-karnityna, wyciągi z czerwonej i zielonej herbaty, mango afrykańskie, zielona kawa oraz hit ostatnich lat – jagody Acai.
Tabletki odchudzające z L-karnityną i / lub metioniną

Metionina jest aminokwasem katalizującym wytwarzanie L-karnityny przez nasze organizmy. Można się nią posiłkować w odchudzaniu, aczkolwiek jej nadmiar jest niepożądany. Lepiej sięgnąć po L-karnitynę. W tym drugim przypadku zagrożeniem jednak może być to, że organizm przestanie ją wytwarzać samodzielnie licząc na to, że otrzyma L-karnitynę z zewnątrz (to dosyć typowe dla naszych organizmów zjawisko obserwowane również w przypadku przyjmowania preparatów witaminowych i im podobnych tabletek).

L-karnityna wspomaga metabolizm tłuszczów – a właściwie tkanki tłuszczowej, zwiększa też nieco wydolność, a dodatkowo wspomaga regenerację po wysiłku.
Tabletki z ekstraktami z kawy i herbaty

Są doskonałym uzupełnieniem diety odchudzającej pod warunkiem zachowania umiaru. Jakkolwiek napary spożywane w odpowiednich ilościach są zdrowe i w wielu kręgach kulturowych uznaje się za leki na wszelkie możliwe dolegliwości zalecana jest ostrożność w suplementacji, bo tabletki zawierają niejednokrotnie tyle aktywnych składników herbaty czy kawy, ile zawiera 200 filiżanek naparu.

Kawa, konkretnie zielona kawa – działa dużo intensywniej. Nie pobudza tak jak napój, można więc przyjmować ją bezkarnie, o ile poprzestaniesz na dawkach zalecanych przez producenta.
Tabletki z jagodami Acai

Przyspieszają metabolizm i wspomagają nieco termogenezę, poza tym działają też na zasadzie supresantu (takie efekty obserwuje sporo zwolenników Acai). Tabletki z Acai są bezpieczne, bo jagody te, panaceum pochodzenia brazylijskiego (Amazonia) są bardzo zdrowe i uznaje się je za najlepsze, znane, źródło przeciwutleniaczy.
CLA

CLA to sprzężony kwas linolowy występujący w nabiale i mięsie. CLA poprawia przemianę materii, przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej i nie dopuszcza do powstawania i odkładania się tkanki tłuszczowej. Działanie tego specyfiku jest nieco kontrowersyjne, tak czy inaczej również w tym przypadku wskazane jest zachowanie umiaru.

Omówione przeze mnie tabletki wykazują bardzo różnorodne działanie. To zresztą nie wszystkie suplementy dostępne na rynku. Pamiętaj, że tabletki takie mogą Ci pomóc, ale nie oczekuj po nich natychmiastowych efektów. O ich działaniu przekonasz się po tygodniu / dwóch, a nawet trzech tygodniach suplementacji. W tym czasie osiągają one pełną efektywność – tak wynika z badań i doświadczeń osób stosujących odchudzające suplementy.

Polecane dla Ciebie:

audioxen forum I detosil opinia I gastramin cena I lashparade opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *