Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Wyrzeźbiony płaski brzuch jest marzeniem wielu osób. Nie jest jednak to cel nieosiągalny. Powinniśmy zadbać o wygląd naszego brzucha, nie tylko z powodów estetycznych. Mięśnie brzucha chronią delikatne narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej, współuczestniczą w procesie oddychania, biorą czynny udział w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Zanim zaczniesz trening:

Pamiętaj o 10-15 minutowej rozgrzewce. Nie musi ona być intensywna, ale zapobiegnie wszelkim urazom układu ruchu, wynikającym z jego zastania.
Najlepiej ćwiczyć rano, minimum 30 minut po lekko strawnym śniadaniu, 6 razy w tygodniu po 8 minut.

Przykładowe ćwiczenia:

Spinanie mięśni brzucha w leżeniu na plecach (nogi uniesione).

Połóż się na plecach, ręce ułóż za głową, zegnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni i unieś je. Zrób wdech, jednocześnie unosząc głowę i barki, postaraj się oderwać łopatki.

Ćwiczenie na mięśnie brzucha skośne (łokieć – kolano).

Połóż się na plecach, ręce oprzyj za głową, wyprostuj nogi. Unieś nogi i barki. Z wydechem przyciągnij jednocześnie łokieć do przeciwległego kolana. Pamiętaj, aby druga noga cały czas pozostawała w wyproście i nie dotykała podłoża.

Unoszenie nóg

Połóż się na podłodze, ręce ułóż wzdłuż tułowia, nogi połóż wyprostowane na ziemi. Następnie obie wyprostowane nogi jednocześnie unieś w górę, tak aby tworzyły z podłogą kąt prosty, robiąc wydech. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund, po czym opuść nogi.

Kolano do łokcia w podporze

Ustaw się w pozycji jak do wykonania pompki. Nogi, biodra, tułów, głowa powinny tworzyć linię prostą. Lewą nogę i prawą rękę oderwij od podłoża. Kolano i łokieć zbliż do siebie. To samo powtórz z drugiej strony.

Wygięcia

Usiądź na podłodze, wyprostowane nogi wyciągamy przed siebie, ułóż ręce na karku i odchyl się jak najmocniej do tyłu uważając przy tym, aby nie stracić równowagi.

Nożyce pionowe

Połóż się na plecach. Ręce połóż wzdłuż tułowia, a wyprostowane nogi podnieś w górę. Skrzyżuj stopy tak, aby raz jedna z nich, a raz druga znalazła się z przodu. Staraj się, żeby przez cały czas nie odrywać pleców od podłogi.

Plank (deska)

Przyjmij pozycję jak do pompki, ale ugnij ręce w łokciach. Barki powinny znajdować się nad łokciami, które stykają się z podłożem pod kątem 90 stopni. Nogi, biodra, tułów, głowa powinny tworzyć jedną linię. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund; między każdym powtórzeniem ćwiczenia zrób przerwę 10-20 sekund.

Kilka uwag:

Trening brzucha nie obciąża kręgosłupa. Jeśli więc zacznie Cię on boleć, znaczy to, że któreś ćwiczenie wykonujesz niepoprawnie lub na nieodpowiednim podłożu.
Wykonywanie brzuszków nie spowoduje spalania tkanki tłuszczowej – pomoże wzmocnić mięśnie, Jeśli chcesz stracić na wadzę, należy wykonywać przed treningiem brzucha, ćwiczenia aerobowe przez 60 minut.
Ćwiczenia na płaski brzuch nie przyniosą efektów, jeśli nie będziesz stosować zbilansowanej diety.
Pamiętaj, aby po skończeniu ćwiczeń porządnie rozciągnąć brzuch. Skłony idealnie wspomogą trening i wyszczuplą naszą talię.

Zobacz źródło informacji:

uronal sklad I detosil apteka internetowa I audioxen co to jest I lashparade odżywka cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *