Tabletki na odchudzanie na receptę

Jeszcze do niedawna było ich naprawdę sporo. Obecnie na terenie Europy wiele tabletek na odchudzanie dostępnych na receptę zostało wycofanych z obrotu ze względu na dużo niepożądanych, groźnych dla zdrowia i życia, skutków ubocznych.

Tabletki te są jednak dostępne np. w Stanach Zjednoczonych toteż obrót nimi w dalszym ciągu kwitnie.
Legalne możliwości, czyli tabletki na odchudzanie na receptę w Polsce

Właściwie jedynym takim lekiem jest obecnie Xenical zawierający orlistat (to samo co znajduje się w Alli tylko w większej dawce). To lek o działaniu obwodowym. Oznacza to, że nie wpływa bezpośrednio na ośrodki głodu czy sytości tak jak popularne i dostępne jeszcze do niedawna leki anorektyczne.

Substancja zawarta w Xenicalu działa blokująco na enzym o nazwie lipaza trzustkowa. Enzym ten przetwarza tłuszcze sprawiając, że stają się one łatwiej przyswajalne dla organizmu. Poprzez zablokowanie procesu ich trawienia tłuszcze dostarczone w pokarmach nie zostają wchłonięte przez organizm, a są wydalane wraz ze stolcem.

Działanie Xenicalu potwierdzają badania, w których stwierdzono, że osoby biorące ten lek chudły dwa razy szybciej (zrzucały dwa razy więcej kilogramów) niż osoby na podobnych dietach i tak samo aktywne fizyczne niestosujące tego leku.

Jednym słowem to naprawdę działa.

I, co najważniejsze, nie powoduje takich skutków ubocznych jak leki anorektyczne. Jedyne niedogodności związane z leczeniem orlistatem wiążą się z drobnymi niedogodnościami ze strony układu pokarmowego. Kuracji mogą towarzyszyć wzdęcia, biegunki tłuszczowe czy nietrzymanie stolca. Można te “dolegliwości” zmniejszyć, a nawet wyeliminować zjadając jak najmniej tłuszczy.
Nielegalne leki anorektyczne

Należy do nich osławiona Meridia. Ich skład opiera się na sibutraminie będącej pochodną amfetaminy. Ich działanie jest działaniem ośrodkowym, a to z kolei oznacza, iż wpływają na układ nerwowy.

Konkretnie pod wpływem tych leków dochodzi do zahamowania komunikacji pomiędzy komórkami nerwowymi. W tzw. szczelinach synaps nerwowych gromadzą się neuroprzekaźniki (serotonina, noradrenalina i dopamina). Zjawisko to wywołuje złudne uczucie sytości. Przy okazji jednak zaburza poważnie pracę wielu narządów. Może też przyczynić się do ciężkiej depresji.

Te leki trudno polecać. Dla ładnego wyglądu nie warto ryzykować życiem czy zdrowiem.

Skoro już tu jesteś musisz wiedzieć, że równie skuteczne, a nie tak szkodliwe są suplementy wspomagające odchudzanie. W wielu badaniach dowiedziono odchudzający wpływ zielonej herbaty, kawy czy wyciągu z afrykańskiego mango.

Więcej informacji o skutecznych i bezpiecznych suplementach szukaj na stronie głównej.

Więcej informacji:

lashparade I uronal revita pharm I gastramin tabletki na przeczyszczenie I detosil gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *